All On 4 Tedavisi


All On Four tekniği (dörtlü implant sistemi) en gelişmiş implant yöntemlerinden biridir. Geleneksel yöntemlere göre oldukça gelişmiş bir teknik olan ALL On Four ileri teknolojiden faylanılan bir tedavi yöntemidir.

Özellikle yaş ilerledikçe kişiler çeşitli sebeplerden dolayı diş kaybına uğrar. All On Four tekniği tam diş kaybı yaşayan hastalar için diş hekimleri tarafından en çok önerilen ve uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir.

Bu tekniğin uygulanmasına karar verilmeden önce, ilk olarak hekim detaylı bir muayene yapar. Alt ya da üst çene de problem oluşturan çürük, kırık dişler çekilerek temizlenir ve bu şekilde hasta implant tedavisi için zemin hazırlanır.

Çene kemiği ile kaynama sağlaması çok önemli olan bu teknikte diş hekim kontrolü büyük rol oynar. Ayrıca All On Four tekniği diğer protezlere göre daha uygun maliyetli bir tedavi seçeneğidir.

All on four

All On 4 Tekniği maliyeti azaltır mı?

Çenede kemik erimesi olması durumunda implant tedavisi için ileri cerrahi tekniklerine ihtiyaç duyulur. Bu da hasta için uzun bir süreç ve yüksek maliyet demektir. Ancak hekimin uygun görmesi durumunda, All on Four tekniği ile hem süreç kısaltılır hem de maliyet düşürülür.

All On Four tekniğinde sabah hastaya implantları yerleştirilir ve akabinde geçici sabit protezlerine kavuşurlar. 3-4 aylık bir süre sonunda da hasta esas kalıcı protezlerine kavuşmuş olur.

Sonuç olarak bu teknik ile hastalar hayatlarına dişsiz olarak devam etmek zorunda kalmazlar. Oldukça konforlu bir tedavi yöntemi olan All On Four lokal anestezi işlemi ile gerçekleştirilmektedir.

Doktorun uygun görmesi durumunda, kemik grefti ihtiyacını ve hasta için oluşabilecek zaman kaybını önleyerek kişi için en iyi tedavi seçeneklerinden biridir.

Toparlamak gerekirse All On Four tekniğinin kişiye sağladığı avantajlar şu şekildedir:

  • Ağzında hiç dişi kalmamış kişilerin tek bir operasyonla aynı gün içinde dişlerine kavuşmasını sağlar.
  • Tekli implant sayısı azaldığından dolayı maliyet ciddi şekilde düşer.
  • Kemik tozu ilavesi yapılmadan operasyon gerçekleştirilir.
  • Tedavi süresinin kısa olmasından dolayı hastaya büyük ölçüde zaman kazandırır. Bundan dolayı çalışanlar ya da şehir dışından ya da yurt dışından gelen kişiler için en uygun tedavi seçeneklerinden biridir.
  • Bakımı ve temizliği oldukça kolaydır.