All On 6 Tedavisi


All On Six implant tekniği (altılı implan sistemi) çeşitli nedenlere bağlı olarak diş kaybı oluşmuş olan kişilere, 6 tane implantın yerleştirilmesiyle uygulanan bir tedavi tekniğidir.

Kişiye hem zaman kazandıran bir tekniktir hem de maliyeti diğer protez tekniklerine daha düşüktür. Bu tedaviği tekniği hiç dişi olmayan kişilerin bile bir gün içinde yepyeni dişlerine kavuşmasını sağlar.

Genellikle çeşitli sebeplerden dolayı çoklu diş kaybına kişilerde uygulanan bir diş prosedürü olan All On Six kişinin dişlerini yeniden yapılandırmak için en çok tercih edilen tekniklerden biridir.

En gelişmiş tekniklerden biri olan All On Six çoklu diş kaybına uğramış kişiler için hekimin uygun görmesi halinde biçilmiş kaftandır. İşlem yapılmasına engel bir durum yok ise hekim tarafından en çok tercih edilen tedavi tekniklerinden biridir.

All On 6 Tedavisi

All On 6 tekniği kişiye ne gibi faydalar sağlar?

  • Tedavi süreci diğer tekniklere göre daha kısadır.
  • Çıkarılabilen protezlerin kullanılmasına gerek kalmaz.
  • Komplikasyon oluşturma riski oldukça düşüktür.
  • Diğer tedavi tekniklerine göre maliyeti daha düşüktür.
  • İşlem sonrası hastalar günlük rutinine hemen dönebilir.
  • İleride çenede oluşabilecek kemik kaybını önleyeceğinden dolayı hem yüzü daha genç gösterecektir hem de ağız sağlığının korunmasına yardımcı olacaktır.
  • Bakımı ve temizliği oldukça kolaydır.
  • Uzun ömürlüdür.
  • Doğal görünümlü olduğundan kendi dişleriniz gibi görünecektir.

İleri teknolojiden faydalanan kişinin 1 günde çoklu eksik diş sorunundan kurtulmasını sağlayan mucizevi tekniklerin başlarında gelmektedir.

All On Six tekniği uygulanmadan önce diş hekimi hastayı detaylı bir şekilde muayene eder ve problemli dişleri çekerek ve mevcut sorunlar giderilerek tekniğin uygulanması için ağız uygun hale getirilir.

All On Six tekniğinde hekimin öngörüsü çok önemli bir yer tutar. Diş Hekimi hastanın işlem için uygun olduğuna karar verir ise ilk olarak hastaya implantları yerleştirilir, hemen akabinde geçici protezleri takılır. Böylelikle kişinin dişsiz bir şekilde kalmadan günlük hayatına devam etmesi sağlanır. İşlemden yaklaşık 3-4 ay sonra kişiye asıl protezleri takılır.

Protez uygulamalarında en konforlu olan tekniklerden biri hiç şüphesiz All On Six tekniğidir. Bu teknik ile kişi doğal ve sağlıklı dişlerlerine kavuşur ve hayatına hiçbir estetik kaygısı olmadan özgüvenli bir şekilde devam eder.