Gülüş Tasarımı


Kişinin hayata karşı duruşunu belirleyen en önemli özelliklerinden biri gülüşüdür. Ancak bazen gerek doğuşsal olarak gerekse ağız sağlığıyla ilgili oluşan sorundan dolayı hoş olmayan bir görüntüye sahip olunabiliyor.

Kişinin özgüvenini ve konforunu çok önemli ölçüde etkileyen bu durum estetik diş hekimliği sayesinde artık kişinin kaderi olmaktan çıkıyor.

Günümüzde sıklıkla tercih edilen bir uygulama haline gelen gülüş tasarımında doktorun hasta ile olan iletişimi ve analizi çok büyük önem taşımaktadır.

Gülüş tasarımı yaptırmak isteyen kişinin hekim tarafından, kendi istek ve beklentilerinin yanında doktorun muayenesi sonucu ağız ve çene yapısına uygun bir şekilde yönlendirilmesi kusursuz bir gülümsemeye sahip olmanın altın kuralıdır.

Gülüş Tasarımı

Gülümsemeniz artık kaderiniz değil!

Mükemmel bir gülümsemenin kişiye sosyal yaşamında ciddi anlamda başarı ve mutluluk getirdiği istatiksel bir gerçektir.Araştırmalara göre dişlerinden memnun olmayan kişilerin, gülüş tasarımı sonrası yüz simetrilerine uygun şekilde yeni dişlerine kavuşması sonucunda özgüvenlerini tekrar geri kazandıkları gözlemlenmiştir. İnsanın kendisini güzel ve iyi hissetmesi kişiyi bambaşka yerlere taşıyabilir.

Mükemmel bir gülüş için dişlerin yalnızca simetrik bir biçimde dizilmesi asla yeterli değildir. Gülüş tasarımı yaptırmak isteyen kişinin diş eti seviyesi, sosyal statüsü, karakteri, cinsiyeti, yaşı ve bunun gibi birçok unsur hekim tarafından göz önünde bulundurulmalı ve iyi bir şekilde analiz edilmelidir. Sonrasında kişinin isteklerini de dikkate alarak ona en uygun olacak, doğal bir gülümseme için tasarım aşamasına geçilmelidir.

Güzelliğin tanımı yapılırken akıllara gelen ilk unsurlardan biri kusursuz bir gülümsemedir.Günümüzde modern diş hekimliğinde kullanılan teknik materyaller kişinin beklentisini fazlasıyla karşılamaktadır.

Gülüş tasarımının temel amacı kişiye yapılan uygulama sonrasında tamamen doğal bir görünüme ulaşmalarını sağlamaktadır. Kişinin iskelet yapısı, yüz hatları, ağız şekli gibi faktörler göz önünde bulundurularak uygulanan gülüş tasarımı ile altın orana sahip bir gülümseme amaçlanmaktadır.

Gülüş tasarımı uygulamasının süresi ne kadardır?

Gülüş tasarımı ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri tedavi süresidir. Günlük koşturmalar arasında kişiler mükemmel gülümsemeye sahip olmak için ne kadar zaman ayırmaları gerektiğini doğal olarak merak etmektedirler. Uygulama süresini belirleyen en önemli unsur kişinin ağız yapısıdır. Dişlerin tasarım kısmına geçmeden önce hekim tarafından detaylı muayene yapılır ve var olan problemler giderilir. Var olan problemler giderildikten sonra gülüş tasarımı tek seansta da uygulanabilir, duruma göre birkaç kez kliniği ziyaret etmeleri de gerekebilmektedir.

Gülüş tasarımı kişiye ne gibi avantajlar sağlar?

Gülüş tasarımının kişiye sağladığı en önemli avantajların başında, kendilerine olan güvenin artması gelmektedir.

Kişiler yaş aldıkça yer çekimine yenik düşmeye başlarlar. Bunun sonucunda da yüz hatlarında belirgin değişiklikler meydana gelir. Ağız bölgesinde olan sarkmalar, kırışıklıklar boy göstermeye başlayınca dişlerin daha az görünmesi kaçınılmaz olacaktır. Estetik diş hekimliği burada devreye girerek sizi belki de olduğunuzdan daha yaşlı gösteren bu durumun önüne iyi tasarlanmış bir gülümsemeyle geçebilir.

Gülüş tasarımı yaptırmak isteyen kişi, detaylı muayene sonrasında bir çok problemi de tedavi ettirerek mükemmel gülümsemeden önce sağlıklı bir ağza sahip olur.

Kişi kendisini rahatsız eden görüntüden kurtulur ve hiçbir şekilde estetik kaygısı olmadan harika bir gülümsemeye sahip olur.

Gülüş tasarımının ömrü ne kadardır?

Gülüş tasarımında merak edilen diğer bir konu ise bu tasarımın ömrünün ne kadar olduğudur. Bu soruya kesin ve net şekilde cevap vermek doğru değildir.

Ancak kişinin gerekli özeni göstermesi ve ağzına iyi bakması durumunda , uygulama sırasında kullanılan porselen lamine veneer ya da kuron gibi kaplamaların 10 yıl ya da daha fazla kullanılması beklenmektedir.