Bir Günde İmplant


Kişilerin implant tedavisinde ki en büyük çekincelerinden biri, tedavi sürecinde dişsiz olarak bekleme ihtimalleridir.
Bir Günde İmplant demek, hastanın operasyon sonrası hiç bir şekilde dişsiz olarak beklememesi demektir. Kişi operasyon geçirdiği gün, ağız yapısına uygun, kendisine estetik kaygısı yaşatmayacak dişleri ile klinikten ayrılırlar.

Bir Günde İmplant tek diş eksikliği, çoklu diş eksikliği hatta tüm ağız implantında dahi uygulanabilir. Bu yöntem ile kişi rahatlıkla hayatına devam edebilmektedir.

Bir Günde İmplant yöntemi doğuştan diş eksikliği olanlara, damak protezini kullanmakta zorlanan hastalara, çenede kemik erimesi durumu yaşayan kişilerde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Kemik dokusunda enfeksiyon olması ya da kişide bir takım rahatsızlıkların bulunması durumunda öncelikle implant tedavisi için uygun zemin hazırlanmalıdır. Burada ki en önemli nokta detaylı bir muayene sonrası doktorunuzun bu yöntemi onaylamasıdır.

Bir Günde İmplant

Bir Günde İmplant tedavisinin avantajları

Bir Günde İmplant yönteminin kişiye sağladığı en önemli avantaj implant destekli diş uygulamasının 6-12 ay gibi bir süreden yalnızca 1 güne inmesi ve kişinin aynı gün yeni dişiyle, hiçbir estetik kaygısı olmadan hayatına devam etmesidir.

Ayrıca kişiler uygulanan işlem sonrasında rahatlıkla yemek yiyebilir, konuşabilir ve günlük aktivitelerini yerine getirebilir. Operasyon sonrasında hastayı engelleyecek bir şikayet durumu meydana gelmez.

Çene kemiği yeterli yoğunlukta ve yapıda olan kişiler için mucizevi bir yöntemdir. Bu kriterlere sahip olan hastaların aynı gün içinde dişleri çekilir, implant uygulanır ve hemen ardından dişleri takılır.

Kişi bir gün içinde hem sağlığına kavuşur hem de yepyeni dişleri ile özgüvenleri artar. Günümüz teknolojisinin kişiye sağladığı en iyi yöntemlerden biri hiç şüphesiz Bir Günde İmplant yöntemidir. Kişi aynı gün içinde klinikten yepyeni sağlıklı dişleri ile ayrılarak, hayatına kaldığı yerden daha özgüvenli, yaşam kalitesi daha yüksek bir şekilde devam etmektedir.