Ataşehir bl 49Ada kamelya 1 4.blok D4 Ataşehir

Çalışma Saatlerimiz
Pzt-Pz : 09:00 - 18:00
Ataşehir bul. 49. Ada kamelya 1 sit. 4.blok D.4 Ataşehir İstanbul
Çalışma Saatlerimiz
Pzt-Pz : 09:00 - 18:00
RGB Creative Agency | Web Tasarım

Kanal Tedavisi Fiyatları

Kanal Tedavisi Fiyatları

Kanal Tedavisi Fiyatları

26-08-2022
485

Kanal tedavisi, dişçilerin sıkça uyguladığı tedavi yöntemlerinden biri. Kanal tedavisi fiyatları kapsamında araştırma yaparak, fikir sahibi olabilirsiniz.

Kanal Tedavisi Nedir?

İlk olarak kanal tedavisi fiyatları kapsamında bilgi verilmeden önce, tedavi yöntemine dair bilgi verilecektir. Kanal tedavisinin diş tedavilerinde sıkça kullanıldığını bilmelisiniz. Bunun yanında tedavinin uygulanması, doktorunuz tarafından belirlenecektir. Muayene olmanız sonunda, hangi yöntem ile diş sağlığınıza kavuşacak olduğunuz doktorunuz tarafından bildirilecektir.

Kanal tedavisi hakkında

Merak edilenler arasında kanal tedavisinin ne olduğu, nasıl uygulandığı gibi soruların beraberinde ücretleri yer alıyor. Kanal tedavisi fiyatları nedir şeklinde sorulmuş olan bir sorunun net şekilde cevaplanması mümkün olmayabilir. Bunun nedeni, hem uygulanacak olan kliniğin hem de kişinin durumunun farklı olmasıdır. Yöntemin nasıl uygulanacağı, ne kadar ücret alınacağı hastanın diş sağlığı ile de alakalıdır.

Kanal tedavisi nasıl uygulanır?

Kanal tedavisinde ilk olarak diş uyuşturulur, sert dokunun içindeki kök kanalında bulunan pulpa denilen yumuşak doku ve diş siniri çıkarılarak temizlenir ve hemen ardından dolgu yapılır. Böylelikle dişin tekrar kullanılması sağlanmaktadır. Eğer kişi kanal tedavisini yaptırmayı geciktirirse, dişin çekilerek tedavi edilmesi kaçınılmaz olacaktır.
 

Kanal Tedavisi dişi öldürmez, kurtarır!

Halk arasında kanal tedavisinin dişi öldürdüğüne dair yanlış bir inanış bulunmaktadır. Bu inanış hiç bir şekilde doğruyu yansıtmadığı gibi, tam tersine kanal tedavisi dişi kurtararak kişinin dişini rahatlıkla , eskisi gibi kullanmasına olanak sağlamaktadır.

Gerçeği yansıtmayan diğer bir yanlış inanış ise kanal tedavisi yapılan dişin ömrünün kısaldığıdır. Doğru bir şekilde uygulanan kanal tedavisi, dişin eski fonksiyonuna geri dönmesini sağlar ve kişi doğru ağız bakımını yapar ve hijyenini sağlarsa kanal yapılan diş bir ömür boyu kullanılabilir.

Benzer Blog Yazıları